In de tweede fase van de CKE-academie (leerjaar 3 en 4) komen thematische opdrachten aan de orde. Deze brengen een zoektocht naar eigen beeldende oplossingen in beweging. De kunstgeschiedenislessen in het Van Abbemuseum ondersteunen deze zoektocht.
Jaar 3 en 4 van de CKE-academie is bedoeld voor mensen die het 1e, 2e jaar hebben afgerond.
In de tweede helft van het derde leerjaar vindt een specialisatie plaats (mensbeeld/natuur/conceptueel/anders). Het vierde leerjaar staat in het teken van deze specialisatie, waarin een eigen visie vorm krijgt.
In aanvulling op de lessen zijn er excursies, lezingen en video- en filmvertoningen. Daarnaast stellen we de ateliers open zodat je de lessen en opdrachten direct kunt verwerken.
Kenmerkend aan CKE-academie
Kenmerken zijn het professionele karakter van zowel inhoud als sfeer. Er wordt gewerkt in een open sfeer waarin eigenheid, gezelligheid en gedrevenheid voorop staan.
De CKE-academie is er voor iedereen vanaf 18 jaar die zichzelf wil ontwikkelen als (amateur)kunstenaar en die gedegen onderwijs en begeleiding wil volgen in een inspirerende omgeving, samen met andere gemotiveerde studenten en gedreven docenten.
Over de lessen
Vanwege de maatregelen rondom het coronavirus zijn wij genoodzaakt het programma aan te passen. Je wordt iedere week verwacht van 10.00-15.30u Het programma bestaat uit twee delen van 2,5 uur. Een begeleid gedeelte en een gedeelte waarin je zelfstandig kunt werken in onze ateliers. Het jaar bestaat uit 30 contact dagen.
CKE is een gecertificeerde (amateur)kunstinstelling; je krijgt een deelcertificaat na het succesvol doorlopen van de basisopleiding en een eindcertificaat na het succesvol afronden van de tweede fase, de specialisatie.
Aanvullende informatie: